Hopp til innhold

SPOTPRIS + 0 i påslag til fellesmålerne i boligselskapene

Våre forvaltede boligselskap, etablerte og de under utvikling hos samarbeidende utbyggere, har en helt unik mulighet til å kjøpe Gjenvinningskraft via Ustekveikja, til sine fellesmålere. Dette fordi Ustekveikja i samarbeid med Norske Skog AS, administrerer og forvalter Norske Skog sin produksjon av gjenvinningskraft ved sine anlegg.

Gjenvinningskraft er et viktig miljøtiltak som myndighetene ønsker å belønne. Det betyr at sluttbrukerne – i dette tilfellet våre forvaltede boligselskap  – kan få levert strøm med en rabatt både på forbruksavgift (på nettleien) og el-sertifikater (på strømavtalen). Dette vil si at våre forvaltede boligselskap får muligheten til å kjøpe strøm til SPOTPRIS + 0 i påslag til fellesmålerne.

I realiteten vil dette si at Ustekveikja kan levere SPOTPRIS + 0 i påslag til fellesmålerne i boligselskapene og de samarbeidende utbyggernes strømmålere. Kun et fastbeløp på NOK 39,- pr. måler/ pr. mnd. Strømavtalen har ingen bindingstid!

BORI oppfordrer alle forvaltede boligselskap til å inngå denne fordelaktige strømavtalen med Ustekveikja Energi AS.

For hjelp til bestilling eller mer informasjon om strømavtalen:
Kontakt Jan Roar Skogheim hos Ustekveikja Energi direkte på: 928 22 192 / jan.roar@ustekveikja.no Alternativt: Send en mail til; bedrift@ustekveikja.no , dersom styret ønsker mer informasjon, eller å få tilsendt tilbud / kontrakt med betingelser på strømavtalen.

Strømavtalen kan også enkelt bestilles på https://ustekveikja.no/bori/boligselskap/

NB: Ustekveikja Energi anbefaler styret i boligselskap på forhånd å sjekke at boligselskapet IKKE har en bindende strømavtale med en annen strømleverandør, som er til hinder for å inngår avtale med Ustekveikja. Har dere en spotavtale / innkjøpspris-avtale i dag, skal det i utgangspunktet IKKE være bindingstid. Dere kan i så fall bytte strømavtale når som helst.

Les mer og bestill her

– Draktene får utøverne til å skinne på konkurransegulvet

Romerike Drillklubb har flere utøvere som er kvali…

Medlemskontingent

Status på medlemskontingent 2023.

Hvor er din drømmebolig?

Ønskelisten for egen bolig er ofte lang, men lokas…

Hvor bør du bo?

Lurer du på hvor du egentlig hører hjemme? Denne q…

Nyhetsarkiv